Fra: Astrid Eide
Sendt: 18. september 2018 09:48
Til: Per Danielsen <Per.Danielsen@advokat-danielsen.no>
Emne: Viktig beskjed fra Inger Låstad i Gulating lagmannsrett, tlf. 55 69 39 70
Det er med tungt hjerte hun meddeler at de dessverre ikke klarer å stille med dommerlag i Merete Hodne-saken. En del uforutsette hendelser og sykdom er årsaken.
Saken vil bli omberammet og de tar kontakt i den forbindelse på et senere tidspunkt.
Med vennlig hilsen
Astrid Eide.






I denne artikkelen skal vi vise at høyesterettsdommer Toril M. Øies signatur er blitt limt inn i en avgjørelse som hun ikke har deltatt i, og med dette skal jeg dokumentere et system hvor domstolens sekretærer og utredere forfalsker avgjørelser. I den anledning har jeg tildelt utrederne i Høyesterett et eget avsnitt. Utrederne er i seg selv et alvorlig rettssikkerhetsproblem som hverken lovgiver eller jurister har villet berøre i nevneverdig grad. >>>
Her kan man høre hva seksjonsleder for saksbehandlingsenheten i Høyesterett, Elisabeth Frank Sandall, har å si om den irrasjonelle kjennelsen Tore Krudtaa fikk tilsendt:
Karina Hyggen Amland har selv dokumentert at tilsvarende irrasjonelle og uansvarlige kjennelser sendes fra Høyesterett og andre domstoler. Amland fikk først forkynt flere kjennelser som ikke var signert. Når hun ba om å få en kopi av signert kjennelse, får hun bl.a. en kjennelse som innlededes slik:
«Den DocFieldAvgDatoKmu ble det av Høyesteretts ankeutvalg bestående av dommerne
DocFieldEldstDommerEtternavn, DocFieldNesteldstDommerEtternavn og
DocFieldTredjedldsteDommerEtternavn i
sak nr. 2014/2248, sivil sak, anke over kjennelse:»
Den irrasjonelle innledende teksten er med unntak av saksnummeret en blåkopi av teksten i den såkalte «rett kopi» versjonen av kjennelsen jeg fikk oversendt.
Juristen Herman Berge har skrevet noen særdeles avslørende artikler om det samme temaet, og hvor han også argumenterer grundig for hvorfor denne praksisen er lovstridig – Fra Borgarting til Borgarkrim.
Kilde: